“Herşeyin başlangıcı küçüktür.” Der Cicero. Doğumdan itibaren duydukları, dokundukları ve hissettikleri ile öğrenmeye başlıyor bebeklerimiz. Her bir kilometre taşı hayatında unutulmaz deneyimler ve kazanımlar olarak işleniyor. Ben de hayatı kendime kolaylaştırmak ve kızıma da yer açmak için onu yaptığım her şeye dahil ediyorum. Küçücük elleri ile dokunduğu her şeye sevgi katıyor Güliz. Sevgiyle ve deneyimleyerek büyüyor. Bu deneyimlerini hayatının her anına aktarıyor.

Yine keyif aldığımız zamanlardan biri #GülizMutfakta… Bunlardan birini daha Kadıköy Anneleri ev sahipliğinde Migros TV için gerçekleştirdiğimiz “İncir Tatlısı”, Güliz’ in deyimiyle “Mamanniya” yapımı.

Videoya geçmeden evvel tarifimizi de not düşelim;

Malzemelerimiz; 1 kuru incir, 1 küçük muz, 2 yemek kaşığı yulaf (ya da yulaf unu)

Yapılışı; kuru inciri küp küp doğrayıp pişirme kabına alıyoruz. 2 yemek kaşığı yulaf ve göz kararı suyu ekleyerek pişirmeye bırakıyoruz. Piştikten sonra soğumasını bekliyoruz. Soğuduktan sonra içine muzu doğrayıp ekliyoruz ve blenderden geçiriyoruz.

NOT: Pişirme suyunu fazla koymuşsanız pankek ya da kek yaparken tatlandırmak için kullanabilirsiniz.

Reçel yerine bebeğinize kahvaltıda verebilirsiniz, dışarı çıktığınızda yanınıza alıp atta öğünü yapabilirsiniz.

Afiyet olsun.

Bu harika deneyim ve hatıra için Kadıköy Anneleri&Kadıköy Moms‘ a ve güler yüzlü, bebek dostu çekim ekibine tekrar teşekkürler.

Yorum Bırakınız