“Oyun, çocuğun mesleğidir.” Hayatın her anını oynayarak ve eğlenerek öğreniyoruz. Beraber yemek yapıyoruz, çamaşır asıyoruz, su balonlarını birbirimize atıyoruz. Daha neler neler.. Oyun oynamak ya da çocuğunuzla birlikte kaliteli zaman geçirmek aslında çok da zor değil. Biz Sevgili Kıvan ve annesi Gökçin ile birlikte nesquikli bir kek yaptık ve kutularından da canavarlar yaptık.

 

Nasıl mı? Linke tıklayıp (ya da explorer a kopyalayıp) videoyu izleyin..

 

 

Kek için malzemelerimiz; 2 yumurta, 5 yemek kaşığı şeker, yarım su bardağı sıvı yağ, bir paket kabartma tozu, yarım su bardağı süt, 1 yemek kaşığı keçiboynuzu unu, 5 yemek kaşığı nesquik, 10 yemek kaşığı un.

 

Yapılışı; yumurta ve şekeri kabarıncaya kadar çırpıyoruz. Yavaş yavaş diğer malzemeleri de ekleyerek çırpıyoruz. Önceden ısıtılmış fırında yağlanmış kalıp içerisinde pişiriyoruz.

 

Aç canavar için; nesquik kutusu, maket bıçağı, makas, ponponlar, oynar gözler, şöniller.

 

Yapılışı; kutunun kağıdını soyup, agız için ponponların geçebileceği büyüklükte delik açıyoruz. Ardından çocuğumuzun elini kesmemesi için renkli bantlar ile burayı çevreliyoruz. Kapağına saç yapmak için şönil girecek büyüklükte delikler açıyoruz. Sıra geldi süsleyip, canavarı doyurmaya.. Şönilleri saç olarak takıyoruz. Göz yapıştırıyoruz. Paket süsleri ile süslüyoruz ve canavarımız hazır.

 

Kek ile kendi karnınızı, ponponlar ile canavarınızın karnını doyurun. İyi eğlenceler..

 

Bu harika deneyim ve hatıra için Kadıköy Anneleri&Kadıköy Moms’ a ve güler yüzlü, bebek dostu çekim ekibine tekrar teşekkürler.

Yorum Bırakınız