5 Soruda 1 Kariyerli Anne

5 Soruda 1 Kariyerli Anne

‘BİR MUCİZEYE DOKUNMAK HAYATA BAKIŞIMI DEĞİŞTİRDİ’

Zehra Dörter, kızının doğumuna kadar hayatını hep planlı yaşamış. Kendi çizdiği yol haritalarına göre ilerlemiş ama anne olunca her şey değişmiş. Çalışma hayatını çok sevmesine rağmen mucize olarak adlandırdığı anneliği yaşadıktan sonra kızından ayrı kalmak istemediğine karar vermiş. Kendi mesleğini danışmanlık yaparak devam ettirirken kendisine kızıyla da yapabileceği meslekler edinmiş. Kariyerinde değişiklik yapmaya karar verdiğinde kariyerlianne.com olsaydı kendisi için işlerin çok daha kolay ilerleyeceğini düşünüyor ve kariyerlianne.com’u anneler için bir nimet olarak değerlendiriyor.

Hayalinizi kurduğunuz işlerde çalışabildiniz mi?
Ailemin isteği üzerine meslek lisesine gidip üniversitede alan dışı tercih ve tek tercih yapıp İnsan Kaynakları okudum. Mezun olmadan evvel araştırıp çalışmak istediğim sektör ve şirketleri belirledim. Özgeçmiş hazırlayarak başvuruda bulunmuş, birine girmiştim. Her zaman hedeflerim olmuştu ve onlara giden haritalarım vardı. Kariyerimi ve seçimlerimi bu haritalar doğrultusunda ilerlettim. Bu yüzden anne olana kadar istediğim kurumlarda istediğim pozisyonlarda çalıştım.

İş hayatından uzaklaşma kararını neden ve nasıl aldınız?
Anne olmak ve bir mucizeye dokunmak hayata olan bakış açımı inanılmaz değiştirdi. Benimle büyüyen bebeğimden uzun saatler ayrı kalmak fikrine bir türlü ısınamamıştım. İnsan Kaynakları Danışmanlığı yapıyordum ve doğuma girene kadar bilfiil çalışmıştım. Aslında işine aşık biriyim. Kızımın doğumunun ardından işyerimin kapanması sebebiyle doğum iznim süresiz olmuştu. Yeni bir iş ararken yarı zamanlı neler yapabilirim diye araştırmaya başlamıştım. Benden bağımsız gelişen bu durum, üstüne de bebek bakıcı fikrine de uzak olmam sebebiyle tam zamanlı çalışma fikrini ertelemiştim.

Şu anda neler yapıyorsunuz?
Şu an İnsan Kaynakları Danışmanlığı’nın yanı sıra; Blog yazarlığı, Joimove Türkiye topluluğunun Etkinlik Koordinatörlüğü ve Dans Liderliği, Masallarla Dans Türkiye’ nin Etkinlik Koordinatörlüğü ve Eğitmenliği, Babywearing Danışmanlığı, Hamile Göbeği Bağlama Danışmanlığı yapıyorum.

Devamını okumak için tıklayınız..

Yorum Bırakınız