Bir sürü marka ve model arasında kaldıysanız bir de benim bakış açımdan değerlendirin istedim.

Kuşkusunuz ki bebeğinizi beslemenin en iyi ve keyifli yolu emzirmedir. Günümüz şartlarında annelerin büyük bir kısmı tam zamanlı ya da yarı zamanlı olarak çalışıyorlar. Yanı sıra da evlatlarını anne sütü ile beslemeye devam ediyorlar. Biberonlar da bunu mümkün kılmanın en kolay yolu oluyor.

Peki nasıl seçmeliyiz?

Pek çok marka var. Her bir markanın da farklı özelliklere sahip birden fazla modeli var. Bu noktada her anne bebeğim emmeyi bırakır mı endişesi oluşuyor. Anne sütünün devamlılığı için emzirmek ve süt sağmak kadar endişe ve stresten uzak durmak da önemlidir. Biberon seçerken;

  • Bebeğin peristaltik dil hareketini uygulamalarına olanak sağlamalı,
  • Koliğe sebep olan hava dengesini sağlayabilmeli,
  • Biberon akışının anne göğsündeki gibi doğal akışlı olması.

Dikkat edilmesi gereken hususlardır. Bebekler emerken dilleri bir dalgalanma yapar. Biberon emziği bu hareketi desteklemezse bu durumda bebeklerde meme başı şaşkınlığı gelişir ve anne göğsünü emmeyi bırakır. Antikolik tasarımlı bir biberon sayesinde bebeklerde kolik gelişse bile daha rahat geçmesi için beslenme düzeni sağlanabilir. Doğal akışlı anne göğsünü taklit eden bir biberon ile anne yanında yokken de bebek düzeni bozulmadan beslenmeye devam edebilir.

Biberon seçiminde bir diğer önemli husus ise BPA ve BPS içermemesidir. Sadece anne sütü değil tüm beslenme ürünlerinde bu hususa dikkat etmek gerekiyor. Bir anne hassasiyeti ile üretilmiş ve geliştirilmiş, emzirme dostu biberonları var Philips Avent’ in. Ayrıca antikolik özelliği de mevcut.

Biberon

Doğal akışlı ve anne göğsü şeklindeki biberonları bir annenin hayatını kolaylaştırıyor. Evden birkaç saatliğine dışarı çıktığınızda babası ya da bakım veren yakını tarafından beslenmek kabusa dönüşmüyor.

Biz anneler bebeklerimizin konforu için pek çok ürün alıyoruz ve deniyoruz. Zaman kaybı yanı sıra maddi olarak da kaybımız oluyor. Philips Avent’ in biberonlarını fiyat & performans olarak da değerlendirdiğinizde başka markalardan daha ekonomik kalıyor. Ayrıca uzun süre de kullanılıyor yani kendini fazlası ile amorti ediyor.

Sizde benim gibi ürünü almadan pek çok kaynaktan okuyup ondan sonra deniyorsanız Philips Avent’ in biberonlarından memnun kalacaksınız.

Sevgiyle kalın.

Zehra DÖRTER

One Comment

Yorum Bırakınız