Bakımlı olmak en çok da hamilelikte önem arz ediyor. Kadınların hayatında iki altın dönem oluyor: hamilelik ve lohusalık.

Peki bu dönemde yani hamilelikte cilt bakımı yapılır mı?

Hamilelikte hormonlarımızın artışı sebebiyle artan dolaşım vücudumuzda pek çok hormonumuzda olduğu gibi cildimizde de değişikliklere sebep oluyor. Örneğin; akne/sivilceye yatkınlığı olmayan ciltlerde bile akne görülmeye başlayabilir. Bu sebeple nasıl ki beslenirken kimyasaldan uzak duruyorsak cildimizi de kimyasallardan korumalıyız. Özellikle hamilelik döneminde temiz içerikli, bitkisel ürünleri tercih etmek cildimize hem bakım yapacaktır hem de koruyacaktır. Bu koruma aynı zamanda doğum sonrası cildimizin toparlanmasına da kolaylık sağlayacaktır.

Her gece yatmadan evvel temizlemek, bitkisel içerikli su bazlı nemlendiriciler uygulamak cildin ihtiyacı olan nemi sağlayacaktır.

Peki #zehragebe nemlendirme ürünü olarak neyi tercih etmekte?

Hamilelikte cilt bakımı yapılır mı?

Hamilelikte cilt bakımı yapılır mı?

Güzelliğin kaynağının doğa olduğuna inanan, 60 yıldır insan doğasıyla birebir uyumlu ve tamamen doğal bir içeriğe sahip Babor’ un cilt bakım ve makyaj ürünlerini tercih ediyorum. Başta Almanya olmak üzere 50’ den fazla ülkede cilt bakım uzmanlarının yaptığı cilt analizlerinin ardından düzenli uygulamalar ile etkisini kanıtladığı, cilde birebir uyumunu deneyimlediği bu ürünler her cilt tipine uygun geniş bir yelpaze sunuyor. Benim nemlendirici olarak tercihim Babor Skinovage serisinin nemlendirici kremi ve serumu oldu.

Nasıl kullanıyorum?

Her akşam yatmadan evvel cildimi temizleyip nemlendirici uygulayıp yatıyorum. Eğer makyaj var ise derinlemesine temizleyici uygulayıp tonikleyip yatıyorum. Sabah kalkınca yüzümü yıkıyorum, serumu sürüyorum. Cildim emdikten sonra nemlendiricimi uyguluyorum. Ardından eğer yapacaksam makyajımı yapıyorum.

İlk gebeliğimde tanıştığım Babor’ u emzirme dönemim ve sonrasında da kullanmaya devam ettim. Ten tene temasa önem veren bir anneyim. Cildime bakım yaparken kullandığım ürünün kimyasal içeriği emzirme esnasında ya da bebeğime sarıldığımda tenimden onun tenine geçebileceğinden doğal içeriği olan ürünleri tercih etmeyi bırakmadım. Düzenli kullanım sonra cildimde geçmişte yaşadığım sivilcelerde azalma, döküntülerde yok olma gözlemledim.

Babor’ u tercih etmemin bir diğer sebebi de cilt bakım uzmanlarına istediğiniz zaman aklınıza takılanı sorabiliyorsunuz. Uygulama esnasında destek alabiliyorsunuz. Ürün kadar hizmeti de değerli olan Babor’ u hamilelik ve emzirme döneminde ben güvenle kullandım.

Sizler Babor ile tanıştınız mı, deneyimleriniz nelerdir, yazar mısınız?

Sevgiyle kalın.

Zehra DÖRTER

@zehradorter

Yorum Bırakınız