Her annenin duasıdır evladım hasta olmasın, ayağına taş değmesin. Hasta olduklarında hayat durur bizim için.

Bebek telsizi, telsiz

Sizde benim gibi bebeğini yalnız büyüten bir anne misiniz? Annelik başlı başına bir sınav aslında, hele bir de size destek olacak eşiniz dışında bir yakınınız yoksa..

Kızım doğduğunda ve eşimin babalık izni bittiğinde nereden başlayacağımı bilememiştim. Kendimi çok çıplak ve çaresiz hissetmiştim. Çünkü çok incecik bir sese sahip olan kızımı uykumda ya da evde uğraşırken duyamamaktan korkuyordum. Bu sebeple de uyuduğu zaman dibinden ayrılmıyor, uyanık olduğu zamanlarda da kanguru da ya da ana kucağında yatırırken bişeyler yapıyordum. Bu sebeple de normal hayatıma dönmem uzun sürmüştü.

Oğluma hamile iken alışveriş listeme önceleri gereksiz gördüğüm bir madde ekledim: Bebek Telsizi.

Bebek telsizi, telsiz

Artık iki çocuklu bir hayatımız vardı ve her ikisinin de ihtiyaçları zamanında karşılanmalıydı. Örneğin GüliZehra oyun oynamak istediğinde heyecan çığlıklarından korkmasın diye DeniZafer yatak odasında uyumalı ve bende onun nefes alıp verişini bile duymalıydım. Bebek telsizi araştırmaya başladım ve öncelikle beklentilerimi sıraladım;

  • Çekim alanı geniş olmalı ki ev içerisinde en azından odası ve mutfak arasında ki mesafede cızırtı yaşamayalım.
  • Ses hassasiyeti yüksek olmalı ki sadece ağladığını değil nefes alışını da duyayım.
  • Kablosuz olmalı ki evde işimi yaparken cebime bile alabileyim.
  • Sesli bir ortamda kullanırken ses dışında başka bir uyaranı olmalı.
  • Geceleri de kullanım kolaylığı sağlamalı.

Güvenilir marka algısı yaratan markaların ürünlerini tek tek inceledim ve kullanıcı yorumlarını okudum. Telsiz kullanan arkadaşlarıma da görüşlerini sorduktan sonra karar verdim Philips Avent DECT Bebek Monitörü almaya. Ürünün özelliklerine bakacak olursak siz de benimle aynı görüşe varacaksınız;

  • Bebek ile kesintisiz bağlantı sağlıyor.
  • Bebek ses çıkardığında uyarı ışıkları ve gece ışığı var.
  • 50 mt iç mekan, 300 mt dış mekan menzili var.
  • DECK teknolojisi sayesinde sıfır parazitlenme yapıyor.
  • Ebeveyn ünitesi hem prizle hem de pille çalışıyor.

Benim yukarıda saydığım beklentilerimi tamamen karşılıyor Philps Avent’ in bu ürünü. 24 saate kadar da pil ömrü mevcut. Uyku düzeni oluşan bir bebeğin her an yanında annesi varmış gibi.

Benim için sesin kristal kalitesinde olması oldukça önemli. Çünkü iki çocuğumda alerjik. Özellikle mevsim geçişlerinde ciddi burun tıkanıklıkları yaşıyoruz. Gece onlar uyurken pek çok işimi halletmeye çalışıyorum her anne gibi. Bu durumda ya da hasta olduklarında iş yaparken nefeslerini dinliyorum, gerektiğinde yanlarına gidiyorum. Philips Avent DECT Bebek Monitörü yanlarındaylen içim rahat bir şekilde planladığım işlerimi yapabiliyorum.

Her eve her anneye lazım böyle ürünler.

Sevgiyle kalın.

Zehra DÖRTER

Yorum Bırakınız