Kendin için bir güzellik yap ve Afrodit’ ini uyandır.

Modern çağ, teknoloji bizi dişil özümüzden uzaklaştırdı ve biz kendimizde, ilişkimizde açıkçası aşk ya da evlilik hayatımızda sorun yaşamadıkça eril kişiliğimizin baskın olduğunun farkına varmıyoruz. Çoğunlukla varmıyoruz diyeyim. Hadi birlikte kendimize birkaç soru soralım;

  • Eşiniz eve geldiğinde içiniz kıpır kıpır oluyor mu?
  • Telefonda sesini duyduğunuzda heyecanlanıyor musunuz?
  • Göz göze geldiğinizde midenizde kelebekler uçuyor mu?

Bir sessizlik oldu sanki.. İşte anlatmak istediğim tam da bu. Aşk sadece dizilerde filmlerde olmuyor. Hayran olduğunuz, içinizi eriten aşkı yaşamak sizin elinizde. Nasıl mı? Afrodit’ inizi uyandırarak. Ben şimdilerde ikinci seviye Afrodit Eğitimine katılırken ilk eğitimden ve kendi deneyimlerimden bahsetmek istiyorum.

Yolum Gülen Gündüz Yılmaz ile kesiştiğinde, sohbetlerimizde öğrendim ne kadar erilleştiğimi. Sonra birinci seviye Afrodit Eğitimlerine katıldım. Bir hafta süren online bir eğitim bu. Eğitimde içimizdeki dişiyi ortaya çıkarmaya yönelik çalışmalar, alıştırmalar yaptık.

Eğitimin 1. Gününde; içimizdeki afrodite ulaşmaya çalışırken yaşayacağımız dirençlere karşı durabilmek adına bir kontrat yaptık kendimizle. Bu kontrat sayesinde yüzleşmekte zorlandığımız dirençlerle kolayca yüzleşebildik. Kendimize engel olma yöntemlerimizin farkına vardık. Çünkü biz insanoğlu değişime türlü bahanelerle direnç gösteririz ve bununla ilgili yöntemler buluruz.

Eğitimin 2. Ve 3. Gününde; farkına vardığımız Afrodit’ imize engel parçalarımızla çalışmaya devam ettik.

Eğitimin 4. Gününde; çok keyifli bir Tanrıça Meditasyonu yaptık. Bu meditasyonla algılarım açıldı, farkındalığım yükseldi ve yavaşladığımı, sakinlediğimi hissettim.

Eğitimin 5. Ve 6. Gününde; Afroditsel zaman nasıl yaratabileceğimize odaklandık. Mesela içimizde “saçmalama sana yakışıyor mu?” diyen parçamızı duyup hayır dediği şeyleri yaptık. Anne olmadan önceki ben ne isterdi, istiyordu onları hatırladım. Sonra hayata geçirdim.

Eğitimin 7. Gününde; hayatın bir döngüsü ve ritüeli var. Biz kadınlar da kendimiz için de ritüellerle anın tadını çıkarabiliriz. Eğitimin son gününde hayatımızdaki pek çok an için hazırlanabilecek ritüeller hazırladık ve uyguladık.

Bu 7 günlük süreçte bir de içimizdeki çocukla tanıştık. Benim bu çalışma süresince en etkilendiğim ve hayatıma dokunan kısım aslında görmekten korktuğum çocuk parçam oldu. Çeşitli sebeplerle baskıladığım o çocuğun sesini duymadığım her an aslında kendi yolculuğumda ne kadar eksik kaldığımı gördüm. İçimdeki çocuğa ebeveyn olmadan hayal ettiğim ebeveyn olamayacağımı öğrendim.

Sevgili Gülen Gündüz Yılmaz’ ın Birinci Seviye Afrodit Eğitim’ inde pek çok farklı deneyim ve tecrübelerde kadınla bir arada onların afroditsel tecrübelerinden de faydalanarak içimdeki Afrodit ile tanıştım. Kendime kısacık zamanlar ayırıp ritüeller oluşturarak ilişkime nasıl bir katkıda bulunduğumu tecrübe ettim ve sizlerle de paylaşmak istedim. Sizler de bu eğitime katılmak isterseniz @gulen.gunduz.yilmaz ile muhakkak iletişime geçin.

Sevgiler

Zehra Dörter

@zehradorter

Yorum Bırakınız