Emzirme

ZEHRA’ NIN EMZİRME DÖNEMİ: MAMIPOWER

19 Mart 2016 Eylül 16th, 2017 Yorum Yok

Mamipower emziren anneler için özel olarak formüle edilmiş tahıllı, maltlı, vitaminli, fruit uplı, düşük glisemik indeksli, kilo yapmadan anne sütü arttırmaya yardımcı bir içecektir.

MAMIPOWER SIRADAN ALKOLSÜZ BİR MALT İÇECEĞİ DEĞİLDİR.

Mamipoer Oxford Brookes Üniversitesi onaylı düşük glisemik indeksli fruit up sayesinde kilo yapmadan süt yapmaya yardımcı olur.  Düşük glisemik indeksli besinlerin kilo yapmadığı bilenen bir gerçektir.

Doğumdan hemen sonra bebeğin annenin göğsüne yatırılması tensel temas sağlanarak sütün gelmesini kolaylaştırır. Kaynak: istanbulhalksagligi.gov.tr ?Bebeğini yeterince emzirebilmek isteyen annelerin suya, enerjiye, proteine, karbonhidrata, vitamin ve minerallere ihtiyacı bilinmektedir. Ancak, tüm bu besinleri annenin bilinçli bir şekilde tüketmesi çok önemlidir. Emziren anneler, çevrenin de yönlendirmesiyle, süt üretimlerini arttıracağı düşüncesiyle, bol şekerli, şerbetli, (glisemik indeksi yüksek olduğundan) vücutlarındaki kan şekerini yükseltip kilo almalarına neden olabilecek yiyecekler, içecekler tüketebiliyorlar. Düşük glisemik indeksli gıdaların ise kan şekerini yükseltmeyerek kilo alımına sebep olmadığı dünyada kabul görmüş bir gerçektir. Mami Power Emziren Anne İçeceği, tahıllı, maltlı, vitaminli ve Fruit-up’lı içeriğiyle bebeğini emziren annelerin yardımcısıdır. Fruit-upın düşük glisemikli olduğu Oxford Brooks Üniversitesi tarafından onaylanmış alman patentli bir meyve ekstraktıdır. Mami Power ilave şeker, tatlandırıcı, koruyucu, kafein ve renklendirici de içermez. (Alıntıdır.)

 

“Her yeni doğan bebek yeni bir dünya demek..! – Barış Manço”

Güliz 16 aylık olduğunda bir kreş seçimi yaptık ve 3 Ağustos 2015 tarihinde kreşe başladı. Oryantasyon dönemi geçtikten sonra kahvaltılarda inek sütü yerine anne sütü içmesi konusunda kreş yönetiminin de desteği ile tekrardan günlük olarak süt sağmaya başladım. Adet olmam sebebi ile sütümün az geleceğini unuttuğumdan beklediğimin üçte biri kadar süt sağınca hemen sütümü arttıracak hızlı çözümler araştırmaya başladım.

Hayatımın da MAMIPOWER ile olan sayfası böylece açıldı.

mami-power

anne içeceği

Her gün düzenli olarak günde iki defa Mamipower içmeye başladım. Üç günün sonunda sütüm beklediğim seviyelere ulaşmıştı. Faydasını gördükten sonra içmeye devam ettim. Kızım her gün düzenli olarak kreşe gitmeye devam ettiğinden bende sürekli süt sağmaya devam ettim. Ve tabi ki Mamipower içmeye de.. Bu süreçte yediğim hiçbir gıda da değişiklik yapmadım. Eski düzenimde beslenmeye devam ettim ve gözlemledim ki hiç kilo almadım. Bu sebeple de tadını sevdiğim içeceği, faydasının yanı sıra kilo aldırmaması sebebiyle hayatımda daha çok yer vermeye ve tavsiye etmeye başladım. Tavsiye ettiğim annelerden de olumlu geri dönüşler aldım.

İçeriğini, yapılma sürecini, doğuş hikayesini de dinlediğim Mamipower’ a bağlılığımın bir sebebi de ANNE HASSASİYETİ ile hazırlanmış bir ANNE İÇECEĞİ olmasıdır. Tüm annelere tavsiye ederim.

NOT: Anne sütünün artması bebeğinizi emzirme şeklinize ve sıklığına da bağlıdır. Dışarıdan alacağını içecek takviyeleri; sık emzirmediğiniz, düzenli beslenmediğiniz ve düzenli uyumadığınız zaman istediğiniz performansı göstermeyebilir.

NOT 2: Her anne farklı bir bünyeye, beslenme şekline ve yaşam tarzına sahip olduğundan bende olduğu gibi üç günde etki göstermeyebilir ya da daha hızlı etki gösterebilir.

“Hayat zordur. Bu bir gerçek. Ama bir kez bu gerçeği anlar ve kabul ederseniz, hayat artık o kadar da zor olmaz. Çünkü bir kez kabul ettikten sonra, hayatın zor olduğu gerçeğinin bir önemi kalmaz.”

(M. Scott Peck’in “The Road Less Travelled (Az Gidilen Yol)” kitabından alıntı)

Sütünüzle kalın, mutlu kalın..

Zehra Dörter

04.03.2016

Yorum Bırakınız