Zehra Dörter

Ben Kimim Diye Merak Edip Soranlara Selamımdır.

Hayat dediğin iki hece, o da sevdiğin sürece…

Denize karşı başlayıp, denize karşı bitmesini temenni ettiğim bir hikaye bu..

Kirazların bolluğundan adını alan bir köyde yapılan bir çeşmenin başında karşılaşır iki kişi.. Ve böyle başlar bu hikaye. Birbirlerine aşık olurlar,önceleri kimse bilmez ama sonra bir nişan yapılır ve herkes öğrenir. İki gencin evleri arasında uzun uzun yollar vardır. Hasret gidermek için bir hafta ailelerin izni ile gelen genç, bir sonraki hafta gece gizlice gelir. Motosikletin sesi duyulmasın diye uzakta bırakır, kız da annesi duymasın diye yatmadan aralık bıraktığı camdan çıkar bahçeye. Sabaha kadar yıldızların şahitliğinde göz göze sohbet ederler,gün ışımadan da evlerine dönerler. 1 yılın sonunda karlı bir 9 Kasım günü evlenirler. Mutlulukları bir kız çocuklarının olmasıyla artar, daha büyük sevmeyi öğrenirler. 7 yıl sonrasında bir de erkek evlatları olur ve kocaman aile olurlar. Birlikte büyürler, birlikte yürürler.

İşte böyle başlıyor benim hikayem. Herkesten, herşeyden biraz var içinde.. Başarılı bir eğitim hayatı ve kurumsal iş tecrübelerinin ardından benimde kalbimi büyüten biri çıkar karşıma. Tarih tam da 25.09.2008.. Zor ama bir o kadar da güzel bir aşk başlar. Z&Z

“Böyle seviyoruz, böyle mutluyuz” mottosuyla evlenir, küçük bir yuvada huzura ve aşka uzanırlar diye devam eder.

Tarih 9 Ağustos 2010 olduğunda gecenin bir vakti çalan telefonla bir vedaya hazırlandığını bilmeden 19 günlük bir bekleyiş başlar. Sonu sonsuz bir eksikliğe dayanan…

DediIer ki: Gözden ırak oIan gönüIden de ırak oIur. Dedim ki: GönüIe giren gözden ırak oIsa ne oIur.

/Mevlana/

Hayat dediğin iki hece o da sevdiğin sürece dedim ya tam da öyle. 29 Ağustos 2013 olduğunda takvim avucumda bir hayat, içimde kalp daha atmaya başlar. Ve o gün, 25 Nisan 2014 te incecik bir ağlama sesi ile bir kat daha büyür yüreğim. Daha büyük sevmeyi öğrenip, sıkı sıkı sarılmayı, derin derin sevgiyi koklamayı, öpücüklerin en kıymetlisini..

O an ve daha niceleri..

Ben kim miyim? Annesinin prensesi, babasının kızı, çok özlediği badem gözlüsünün Ablam dediği, Z&Z nin aşık Zehra’ sı, GüliZehra’ nın de “Anniiii” si.. Ve işte bu yüzden hayat dediğin iki hece, o da sevdiğin sürece..