Denizli Çameli’nin coğrafi işaretli ürünleri damakları şenlendiren lezzetlere dönüştü.

Denizli Çameli Belediyesi, Belediye’ye ait olan Taş Konaklar’da 1. Tabaklar Yarışıyor yarışmasını düzenledi. Bu yarışma kapsamında 3 ünlü Şef ile 3 ünlü blogger eşleşerek birer tabak hazırladılar. 3 ana ürünle yarışan yarışmacıların hazırladığı her bir tabak görsel bir şölendi. Yarışmacılar Denizli Çameli’ye özel alabalık, tarhana ve kuru fasulye ile yaratıcılıklarını ortaya koydular.

Yarışmanın ilk etabında Şef Caner Aydoğan (@chefcaneraydogan) ile ben yarıştık. “Fasulye Humus ve Tarhanalı Alabalık” hazırladık. Caner Şefim mutfakta kullandığı her ürünü değerlendirmeye özen gösterdiğinden balığın kılçık ve kafasından ise leziz bir sos hazırladı. Yaptığımız fasulye humus ise evlere şenlik bir lezzete sahipti. Sunum sonrası tencereyi sıyıranlar olduğu da doğrudur. Çameli Belediyesi humusu Taş Konaklar menüsüne koymak istediklerini belirtip bizi onure ettiler.

Yarışmanın ikinci etabında Şef Damla Demirtaş (@chef_damla) ile Denizli’nin sevilen bloggerı Ersin Köktaş (@gezenadamdenizli) yarıştı. Damla Şefimle, Sevgili Ersin’ in hazırladığı tabakta ise Dünya mutfağından da esintiler vardı. Damakta keyifli bir lezzet bırakan yemeğin adı “Tiftik Alabalık Tarhana Sos ve Fasulye Püresi” oldu. Damla Şefimin bu alabalık yorumu ile Taş Konaklar menüsüne adını yazdı.

Tiftik Alabalık Tarhana Sos ve Fasulye Püresi

Yarışmanın üçüncü etabında ise Şef Halef Noyan (@cheffnoyan) ile Blogger Reyhan Bişkin (@reyhanbiskin) yarıştılar. Halef Şefim ise “Kızarmış Patates yatağında Piyazlı Alabalık” hazırladı. Patates ve balığı aynı tabakta hayal edemeyen benim gibiler için muhteşem bir lezzet olmuştu.

Kızarmış Patates yatağında Piyazlı Alabalık

Bakıldığında bu üç malzeme nasıl bir araya gelir dedirtiyor. Şeflerin yeteneği ve yaratıcılıkları ile damağınızdaki lezzet sayesinde zihninizin seyahate çıktığı yemekler ortaya çıkabiliyor. Burada da üç Şefimizi tekrardan kutluyorum. Hazırladıkları bu reçeteler Taş Konaklar’da ve aile restoranlarında menüde yerlerini alacaklar.

Denizli Çameli İlçesi bu yarışma ile gastronomi faaliyetlerini başlattı.

Çameli ilçesi yayla turizmine açılıyor. Dünya’ya alabalık ihrac eden Çameli, kuru fasulyesi, tarhanası ve yöreye özgü pek çok lezzeti ile her mevsim ziyaretçilerini, lezzet düşkünlerini bekliyor. Bu güzel organizasyonda bize kapılarını açan Denizli Çameli Belediyesi’ne ve Başkanımıza, Kaymakamımıza,  Taş Konaklar’a, Çameli Bağ Evlerine, organizasyonu yöneten Dostum Tuğba Erol’a (@bytubi), sunucumuz Miraç Chef’e (@miraccehfofficial)  ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Tüm organizasyon boyunca bizleri ve konukları eğlendiren DJ Veli Bey’e (@1weliahtoffical) çok çok teşekkür ederiz. Bir de bu organizasyonun görünmez kahramanları Taş Konaklar personeline de ilgisi ve misafirperverliği için çok çok teşekkür ederim.

Teşekkürlerim tabi ki bitmedi. SMA hastaları için farkındalık yaratmaya niyet eden, yaptığı üniforma ve önlüklerde bu farkındalığı yaymaya çalışan Sevgili Das Üniforma her birimize özel önlük tasarladı. Şık sunumlarımız için ise Sevgili Bonna bizlere harika tabaklarından gönderdi. Katkılarınızdan ötürü çok çok teşekkür ederim.

Basında #tabaklaryarisiyor

Haberler.com

Denizli Ekspres

Habertürk

Denizli Metropol

Pusula

Ege Vakti

Mynet

Sevgiler,

Zehra Dörter

@zehratekindorter

4 Yorum

Yorum Bırakınız