“Hayatınızda her şeyi değiştirecek iki şey vardır: Access Bars ve seçim.” der Gary M. Douglas

Access Consciousness, access bars, facelift,

Access Consciousness yani Bilince Erişim demektir. Yaşadığımız her an sahip olduğumuz bakış açıları, yargılar, bilerek ya da bilmeyerek satın aldığımız her türlü bilgiler, farkında olmadan ezberlediğimiz sonuçlar tüm hayatımızı etkiler ve seçtiğimiz geleceği belirler. Arzuladığımız hayatı yaratmak ve hayatımızda değiştirmek istediğimiz ancak şimdiye kadar değiştiremediğimiz her şeyi, farklı bir yöntemle değiştirmek için araçlar ve sorular içerir. Bildiğimizi bilmemiz için bizi güçlendirir ve bize tamamen farkında olmamız ve gerçekte olduğumuz bilinçli varlık olabilmemiz için yöntemler içeren bir kişisel gelişim yaklaşımıdır.

Access Bars hayata farklı bir bakış açısıdır.

Access Consciousness araçları ve soruları ile hayatımıza bilinç ve birlik getirmeyi, yargısız bir alandan farkındalığa erişimi sağlayabiliriz. Her şeye yargısız ve ilginç bir bakış açısı olarak bakabilseydiniz, bunun hayatınıza katkısı ne olurdu? Hayal ettiniz mi?

“Bildiğinizi takip etmeye ve soru sormaya gönüllü olduğunuz zaman, bu tüm dünyanızın kilidini açacak olan tek şey olabilir. Bunun için hazır mısınız?”

DR. DAIN HEER

Sadece soru sorarak ve sorunun enerjisini takip ederek hayatınızı değiştirmeniz, yaşam yolculuğunuzu kolaylaştırmanız mümkün. Nasıl mı? Hemen anlatıyorum. Aslında temelde yaptığımız; sorular ile bakış açımızı değiştirmek ve yaşadıklarımızda bir yanlış olmadığını, olanı olduğu gibi alıp kabul etmek. Bunu da enerjiyi takip ederek yapıyoruz. Enerjiyi takip etmek nedir diye sorduğunuzu duyar gibiyim. Zihni devre dışında bırakarak sezgilerimizi dinliyoruz. Zihin her zaman satın aldığı ya da öğrendiği düşüncelerden hareket eder ve karar verir. Sezgilerimiz ya da içsel bilişimiz ise yargısız ve sonsuz olasılıklardan hareket eder. Bu nedenle soruyu sorup iç sesimizi dinleriz. İç sesimiz bize yanıtı verir. Bunu bazen bedenimizde fark ederiz, bazen de zihnimizde duyarız. Örneğin alışverişe çıktığınızda bir gömleği almadan önce “GERÇEK bu gömleği almak benim sürdürülebilir geleceğim için katkı mı?” diye sorup yanıtı bekleyerek aldığınızda çoğu zaman almazsınız. Çünkü zaten ihtiyacınız yoktur.

Burada önemli olan soru sorup yanıt VERMEMEK. Yanıt verdiğinizde bilinç devrede demektir. Enerjiyi izlemek için içsel bilişimizi devreye almamız yani sezgilerimizi dinlemeliyiz. Böylece hem soru sormayı hem de içsel bilişimizi dinlemeyi öğreniyoruz.

Son söz olarak “Hayatın tümü bana kolaylık neşe ve ihtişamla gelir” diyorum.. Bir sonraki yazımda Access Consciousness araçlarından bahsedeceğim. Sorularınız ya da yorumlarınız olursa paylaşırsanız mutlu olurum.

Sevgiler,

Zehra Dörter

@zehradorter

2 Yorum

Yorum Bırakınız