Bolluğu ve bereketi çekmek için evde neler yapılabilir?

Günümüzde pek çok konuda ritüeller yapıyoruz. Eski çağlardan beri süre gelen bazı ritüelleri de hayatımıza dahil ediyoruz. Peki yaptığımız ritüellerin katkısını ne kadar biliyoruz? Bilmeden, büyürken öğreniyoruz ve yapıyoruz. Hadi bunlardan birini bilinçli olarak yapmaya başlayalım ne dersiniz?

Öncelikle salonda veya oturma odasında, aynı zamanda işyerinizde de yapabileceğiniz bir ritüelle başlayalım. Feng Shui’ ye göre çok uğurlu sayılan “crassula” bitkisi ediniyoruz. Bereket bitkisi olarak da anılan bu bitkiyi salona ya da oturma odasına girince kapıya sırtınızı verdiğinizde sol tarafa konumlandıracaksınız. Bu sol taraf evimizin bolluk ve bereket tarafıdır. Toprağın dibine de bir uğur parası ekiyoruz. Bunu yaparken;

“Parayı elimize alıp, ellerimizi kalp hizasından birleştirip, gözlerimiz kapalı iken “bolluğu, bereketi, şifayı, ışığı, başarıyı, aşkı, neşeyi, huzuru mıknatıs gibi çekiyorum, çekiyorum, çekiyorum ve ekiyorum, ekiyorum, ekiyorum.” Diyoruz ve ekiyoruz.” Ardından yerine yerleştiriyorum.

Yanı sıra aynı dileği dileyerek bir mor mumu aynı köşeye koyuyoruz.

bolluk bereket ritüeli, anette inselberg, ritüeller kitabı, herşey değişir

Aloe vera bitkisi artık pek çok şifasından ötürü hepimizin evinde var. Bu bitkinin de bolluğu ve bereketi evimize çektiğini biliyor muydunuz?

Yine salon ya da oturma odasının sol köşesine dilerseniz crassula ile aynı yere mümkünse kırmızı bir saksıda aloe vera bitkisini koyuyoruz. Bitkinin en sevdiğimiz dalına kırmızı bir kurdele bağlıyoruz. Bağlarken “bu eve şansı, bolluğu, bereketi, aşkı, sevgiyi, huzuru düğümledim, düğümledim, düğümledim” diyin bağlayın.

Tüm bunların dışında paralarınızı ve kredi kartlanızı mor bir cüzdan da taşıyabilirsiniz. Her pazartesi evinizin dış kapısını sirkeli su ile silebilirsiniz. Kapıya yunus gibi uğur getiren bir kapı süsü asabilirsiniz. Her dileğimizin hakkımızda hayırlısı ile kabulünü sağlayan Yasin-i Şerif’ i niyetinizi söyleyerek okuyabilirsiniz. Okurken geldiğiniz mubin duraklarında mubin duasını da 7 kez okuyabilirsiniz. Yasin suresini mubin duası ile okumak dilek ve şifa kapılarını sonuna kadar açtığı bilinir.

Sizlerin de bereket için yaptığınız ritüeller varsa yorumlarda buluşalım derim.

Sevgiler

Zehra Dörter

@zehradorter

2 Yorum

Yorum Bırakınız