Termal sulardan gelen şifa..

Termal tatil ya da termal otel denince aklınıza neler geliyor? İkbal Thermal Hotel & Spa deneyimimden önce emeklilerin kışın gittiği, eklem ağrılarını dindirdikleri bir tatil gelirdi. Termal suların nelere iyi geldiğini, hangi yaş grubuna hitap ettiğini, ne sıklıkla ve neden yapılması gerektiğini bilmiyormuşum ve öğrendim.

Termal tatil nedir ve neden önemlidir, öğrenmek için tıklayınız.

Öyle bir otel hayal edin ki her köşesinde şifa bulun, huzur bulun. Termal sularla bedeninize iyilik ederken, termal çamur ile cildinizi şımartın, Kleopatra banyosu ile güzelliğinize güzellik katın. Nasıl mı, hazırsanız anlatıyorum.

İkbal Thermal Hotel & Spa’ da konaklama ayrıcalıklarından bahsetmeden evvel burada kaldığınızda neler yapabiliyorsunuz bundan bahsetmek istiyorum.

masaj, spa, kleopatra masajı

Otelin açık ve kapalı olmak üzere termal havuzları var. İçerisinde kaydırakların da bulunduğu bu havuzlarda ailecek keyifli zaman geçirebiliyorsunuz. Hamam ve spa keyfi yapabiliyorsunuz. Alanında uzman bir ekibin çalıştığı bu alanda masaj, Kleopatra banyosu, termal çamur hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Hatta uzman bir oyun ablası eşliğinde çocuğunuz oyun alanında eğlenirken siz masaj yaptırabilirsiniz. Minera Spa’ da dünya için zaman akarken sizin için duruyor ve şifalanıyorsunuz.

Verdiği bu kaliteli hizmetin yanı sıra diyabetlisinden alerjik bünyelisine, tansiyon hastasından veganına herkese hitap eden bir mutfağı var. Bu mutfağın benim için en önemli kısmı ise TURUNCU BAYRAKlı olması. İsraf önleyen önlemler alarak hem kaliteli hem de özenli bir hizmet sunuyorlar. Aynı zamanda Yeşil Yıldız’ a sahip, sıfır atık projesi, atık pillerin ve yağların geri dönüşümü, artan yemeklerin belediye barınağına gönderilmesi, plastik kapak projesi gibi projeleri de uyguluyorlar.

turuncu bayrak, tasarruf, israf

Otelin konaklama hizmetlerinden bahsedecek olursak;

  • Deluxe, bağlantılı aile odası, standart oda hizmetleri,
  • Süitler ve penthouse hizmetleri,
  • Dünya mutfağında deneyimli şefler,
  • Toplantı odaları,
  • Spa ve wellness hizmetleri bulunuyor.

Otel büyük bir alan üzerine kurulmuş ve bahçesinde keyifli bir yürüyüş parkuru var. Sabahları Afyon’ un tertemiz havasında yürüyüş yaptıktan sonra mis sucuğu ve kaymağı ile leziz bir kahvaltı yapabilirsiniz. İkbal Thermal Hotel & Spa’ nın bahçesinden Afium Outlet ve Eğlence Merkezi’ ne de geçiş yapılabiliyor. Her biri farklı renklerden oluşan ve mimarisi ile dikkat çeken Afium Outlet ve Eğlence Merkezin’ de seçkin mağazalardan alışveriş yapabilir, sinemaya gidebilir ya da cafelerinde vakit geçirebilirsiniz.

Keyifli bir termal tatilin yanı sıra eğlenceli zaman da geçirebileceğiniz, ailecek zaman geçirebileceğiniz ayrıca çocuklarınız oynarken sizin kendinize zaman ayırabileceğiniz bir tatil arıyorsanız rotanızı Afyon’ a çevirin derim.

Sevgiler,

Zehra Dörter

@zehradorter

Yorum Bırakınız