Lezzeti yerinde köfteden hamburger mi arıyorsunuz?

Köfte konusunda çok seçici biriyimdir. Hatta kendim pişirmediğim köfteyi yemem derim. Canımın çok fazla hamburger istediği bir gün nasıl bir çekim uyguladıysam çıktı karşıma Doyuyo! Tavuk Dünyası’ nın mucidi Pardo Food ekibi tarafından kurulmuş ve Temmuz 2019’ dan beri hizmet veriyor. En önemli özelliği ise Doyuyo Mutfak Ekibinin özgün lezzetlerinden oluşan bir menüye sahip olması.

Önceliği sağlığa veriyor, ya siz?

İyi tarım ürünlerinden, helal kesimle ve sağlıklı pişirme yöntemleri ile oluşturulmuş menüler. Örneğin Meksika mutfağının baharatlarını, Fransız mutfağının soslarını Türk damak tadına göre yorumlayarak yaptıkları tavukları atıştırmalık olarak yiyip,  üzerine harika lezzeti olan bir hamburger yiyebilirsiniz. Yanına da özel soslu patatesi Patayo muhakkak yemelisiniz.

İçeri girdiğinizde sizi heyecanı yüksek ve güler yüzlü bir ekip karşılıyor. Menüyü bıraktığında “ne tavsiye edersiniz” diye sorduğunuzda size en pahalı menüyü önermek yerine menüdeki lezzetleri ve öne çıkan tatlarını anlatıyor. Ağzınız sulanırken sipariş geçiyorsunuz. Hizmet kalitesi açısından da memnun ayrılmanız garanti.

Köfteyi nasıl seversiniz, bilmiyorum ama..

Ben baharatların ahengini ve etin lezzetini bir arada duymak isterim. Hamburgerlerindeki köftenin yanı sıra İsveç köfteyi de yorumlamış Doyuyo! Vee beğendili İsveç köfte ile gönlümde taht kurdu diyebilirim. Küçük bir not düşeyim, aklınıza gelen İsveç köfte lezzetini unutarak gidin, pişman olmayacaksınız emin olun. Çünkü orijinal tarife kendi yorumlarını katmışlar.

Tavuk ve köfte konusunda zengin bir menüye sahip olan Doyuyo menüsünde balık ve tatlı da yer alıyor. Minik Nan ekmeğinin lezzeti de unutulmamalı. Ayrıca menüde Nachos, Mozorella stick, çorba çeşitleri de var. Her damak tadına hitap eden zengin menüden karnınızı doyururken aklınızda soru işaretlerinin olmayacağından eminim.

Ürünlerin seçiminden, marinasyona, pişirmeye kadar her aşamada başta hijyen koşulları olmak üzere sağlık ile ilgili tüm unsurlar dikkate alınıyor. Ürettikleri her lezzeti önce kendileri tadıyor, sonra sunuyorlar. Bu da onları fastfood kültüründen ayıran en önemli özellik olsa gerek..

Deneyimledikten sonra muhakkak benimle de yorumlarınızı paylaşın, bekliyorum.

Sevgiler

Zehra Dörter

@zehradorter

Yorum Bırakınız