Mis gibi çam kokuları ile güne uyanmak..

Bildiğiniz gibi bir tiroid kanseri süreci yaşıyorum. Boğazım için gittiğimde tiroid nodülümü öğrendim, biyopsi oldum, ardından ameliyat oldum. Doktorumun sonuç kötü gelmeyecek, değerlerin çok normal dediğini ve ameliyat sonrası bunun aksi bir surat ifadesi ile geldiğini hatırlıyorum. Sonrası 10 günlük bir bekleyişti ve ardından tam da ben Kızılcahamam Soğuk Su Milli Parkı’ nın çam ormanlarında yürürken doktorumdan bir telefon aldım ve öğrendim ki sonuç 4.evre kanser. İlk yaptığım çam ağacına sarılmak ve ağlamak oldu. Şanslıydım, çünkü tiroidin tamamını aldırmıştım. Sadece atom tedavisi olmam gerekiyordu. Sonra dedim ki bu haberi burada aldığıma göre ruhumu bu ağaçlar saracak ve termal sular yıkayacak. Kendimi tatilin keyfine bıraktım.

Çam Otel, Kızılcahamam, Çam Thermal Resort Hotel, Macera Park

Çam Thermal Resort & Spa Convention Center; Kızılcahamam Soğuk Su Milli Parkı’ nda kurulu 256 odalı ailenin en gencinden en yaşlısına herkese hitap eden, mimarisi sebebiyle tüm odalarının çam ormanlarına baktığı muhteşem bir yer. Güne asırlık çam ormanlarının dinlendirici ve şifalandırıcı bol oksijeni ile başlıyorsunuz. Profesyonel aşçıların ellerinden çıkan yiyeceklerle midenizi şımartıyorsunuz.

Otel içerisinde 8 farklı yüzme ve termal havuz bulunuyor. Dilerseniz eşinizle başbaşa çam ormanlarına karşı termal havuza girip spa’ dan faydalanabiliyorsunuz. Cam terasın manzarası ile spa keyfine de doyum olmuyor. Dilerseniz ailecek girebileceğiniz bir termal havuzu tercih edebiliyorsunuz. Suyun sıcaklığı oğlum da olduğu için ona göre ayarlanmıştı ve kızım da oğlum da çok eğlendiler. Termal havuz sonrası daha sofrada yemek yerken uyuyakalmışlardı. Yanı sıra normal havuzu, kaydıraklı havuzu ve herkesin girebildiği büyük bir termal havuzu daha var.

Çam Otel, Kızılcahamam, Çam Thermal Resort Hotel, Macera Park

Otel içerisinde doktor balık havuzu da var. Burada minik balıklar var ve Garra Rufa balıkları olarak bilinen bu balıklar cilt hastalıklarına özellikle sedef hastalığına çok iyi geliyormuş. Sağ elimde damar yolu açılan yerde hissizlik vardı. Doktorlar zamanla geçecek demişlerdi. Elimi soktuğumda hissizliğin olduğu yere dokunmaya başladılar, gıdıklandığımı hissettim. Ertesi gün hissizlik kaybolmuştu. Termal havuz dışında bu şifalı balıklar için bile gidilir.

Otelin konaklama, spa ve termal tatil dışında bir de Macera Parkı var. Sincapgilleri en çok heyecanlandıran kısımlardan biri de burası oldu. Macera Park içerisinde ATV, jeep safari, bisiklet parkuru, zipline ve dağa tırmanma aktiveleriyle var ve çocuklar tatilden dönmek istemiyorlar. Kaldığımız dönemde tamamı açık olmadığından biz dağa tırmandık ve doğa yürüyüşü yaptık. Çam kozalakları toplayıp, oyunlar oynadık. Bolca ağaçlara sarıldık ve onlarla sohbet ettik.

Kulak verdiğinizde orman size o kadar çok şey anlatıyor ki.. Çam ormanları arasında şifa dolu bir tatil oldu bizim için. Sizler de doğayla iç içe bir tatil olsun hem de macera dolu olsun istiyorsanız  Çam Thermal Resort & Spa Convention Center’ dan rezervasyonunuzu yaptırın.

Hayatın size getirdiklerini sevin ve kabul edin.

Sevgiler

Zehra Dörter

@zehradorter

2 Yorum

  • Tülay dedi ki:

    Zehracım ameliyat sonrası hormon ilaçları alırken sıkıntı yaşadın mı, benimde zehirli iltihaplı triodim vardı ameliyat oldum patoloji sonuçları 99temiz ama 1 soru işaretli geldi ve tekrar incelemeye gitti ameliyattan 16 , 17 gün sonunda ilacıma başladım hemen hemen bir ay oluyor ama bir türlü oturmadı yerine hormonlarım, şu an 125 gram kullanıyorum TSH 6,96 kadar düştü, acaba sizde bu süreçleri yaşadınızmı, çok geçmiş olsun iyi tatiller ?

    • Zehra Dörter dedi ki:

      Vücudum ilaca zor adapte oldu. Şuan hala hormonlarım oturmadı. Çünkü ben ara ara unutuyorum içmeyi. Benim patolojim kanser geldiği için atom alacağım. Doktor bir süre daha ilacı kullandırıp birden kesecek. Sonra da diyet yapacağım sanırım. Ardından atom verecek.

Yorum Bırakınız