Anne olmak, günbegün içinizde büyüttüğünüz mucizenizi kucağınıza almak tarifi mümkün olmayan bir duygu.. Peki ya sonrası? Bol emzirmeli günler ve gecelerin ardından gelen yoğun saç dökülmeleri..

Dr.Savon Kişiselleştirilmiş Şampuan

Dr.Savon Kişiselleştirilmiş Şampuan

Amerikan Saç Dökülme Derneği araştırmalarına göre kadınların büyük bir kısmında 30lu yaşlarında, bir kısmında hamilelik ve emzirme döneminde nadiren de ergenlikte başlıyormuş. Benim de hamileliğimde vücudumla birlikte saçlarımda değişmeye, güçsüz ve cansız olmaya başlamıştı. Hamileliğimin sonlarına doğru da dökülmeler de başladı ve emzirme süreciyle birlikte artarak devam etti. Araştırmalar hamilelik sürecince değişen hormonların saç dökülmesine sebep olduğunu ve hamileliğin bitiminden 6 (altı) hafta sonra doğal olarak geçeceğini söylese de beslenme şeklimiz, emzirme sıklığımız hatta doğum şeklimiz bile süreci değiştiriyor.

Özellikle lohusalığın da etkisi ile dökülmeler gözüme iyice batmaya başlamıştı ki internette araştırırken içinde paraben, tuz, SLS, SLES, boya olmayan ve kişiye özel hazırlanan Dr.Savon ile tanıştım. İçeriğinde paraben, SLS, SLES, boya yok, tıpkı çocuklarımıza kullandığımız şampuanlar gibi.. Yanı sıra da benim saç özelliğime göre hazırlanıyor. Önyargıları yüksek bir insan olarak detaylı olarak araştırdım, kullanıcı yorumlarını, forumları okudum. “Saçın da parmak izin gibi sana özel” mesajından da çok etkilendim. Sonra içeriğinin bu kadar temiz olmasından etkilenerek denemeye karar verdim. Öncelikle bir anket ile saç profilimi oluşturdum. 3 gün içinde şampuanım evime geldi. Şampuan kutusunun yanı sıra karışım için formül şişeleri çıktı içinden. Karıştırıp kullanmaya başladım ve hikayemiz burada başladı..

Dr.Savon Kişiselleştirilmiş Şampuan

Dr.Savon Kişiselleştirilmiş Şampuan

Neler mi oldu?

İlk üç kullanımdan sonra çabuk yağlanma durumu dengelendi. Uçlardaki kuruluklar geçti. 21 gün sonrasında ise tarağımda gördüğüm scalar azalmaya başladı. Kullanmaya başlayalı bugün 2,5 ay geçti ve eskiden elimi attığımda gelen saçlardan eser yok. Kendi doğalında yıkama sonrası tararken birkaç tel saç geliyor.

Nasıl kullandım?

İlk birkaç gün hergün yıkadım saçlarımı, çünkü normalde rutinimiz böyleydi. Sonra fark ettim ki sabahtan akşama kadar yağlanmıyor, gün aşırı yıkamaya başladım. Banyoda elime sıktığım 2 pompa şampuanı ıslak saçıma ve saç derime masaj yaparak uyguladım ve duruladım. Her banyoda tek şampuanlama yaptım. Zaten ikincisine gerek de kalmıyor. Duruladıktan sonra dokununca temiz olduğunu fark ediyorsunuz. Bu şampuanın güzel yanı market ürünleri gibi çok köpürmediğinden uzun uzun durulamak zorunda kalmıyorsunuz. Birde ecoboost teknolojisine sahip parfüm kullanıldığından parfüm oranı çok düşük ve parfümden kaynaklı tahrişten koruyor. Benim gibi koku hassasiyeti ya da alerjisi olan kişiler için çok ideal. (Not: Cildiniz çok alerjik ise düzenli kullanmaya başlamadan evvel üç gün süreyle bileğinizin iç kısmına biraz sürüp bekletip durulayın. Hassasiyet ya da kızarma olmuyorsa kullanmaya başlayın.)

10 milyondan fazla formül içerisinden benim saçlarım için hazırlanmış, bana özel bir şampuanlar yollarımın kesişmiş olması kadar güzel bişey yok.. Her türlü saç sorununa ve saç tipine uygun bir Dr.Savon mevcut!

Benim için saç dökülmesine çare DR.SAVON..

 

Dr.Savon Kişiselleştirilmiş Şampuan

Dr.Savon Kişiselleştirilmiş Şampuan

 

Sevgiyle kalın.

Zehra DÖRTER

zehradorter.com

@zehradorter

Yorum Bırakınız